Pôžičky

Zväzky peňazíPožičiavať si peniaze už dávno nie je ponižujúce. Každý priemerne zarábajúci Slovák má aspoň jednu pôžičku. Finančnú pomoc snáď nepocítili len vysokopostavení prípadne skorumpovaní ľudia. V dnešnej dobe je finančná pomoc súčasťou ako mladých, tak aj starších občanov. Či už peniaze potrebujú na bývanie, na platenie účtov alebo nečakaných výdavkov… Namiesto toho, aby ste hľadali jednotlivých poskytovateľov podľa konkrétneho účelu vám odporúčame pôžičky, kde nájdete všetko, čo potrebujete. Šancu majú dokonca aj nezamestnaní, len treba vedieť, koho kontaktovať. Podľa čoho si vedieť zvoliť toho, u koho si požičať?

Pomoc z banky verzus pomoc z nebankovej spoločnosti

Ako možno viete, pri žiadaní o finančnú pomoc máte na výber z dvoch základných typov spoločností, bankových a nebankových. Druhý typ spoločnosti má priaznivcov, aj nepriaznivcov. Niektorí si totiž myslia, že každá nebankovka je automatické zderstvo a úžerníctvo, pričom tomu tak už dávno nie je. Určite by ste našli aj neseriózne spoločnosti, no tie väčšinou nemajú licenciou. Nebankové a bankové pôžičky pochádzajú len od licencovaných spoločností, ktorých štatút si môžete overiť priamo na stránke NBS.

Skupina priaznivcov tohto typu spoločností vie, že peniaze môžu získať veľakrát za omnoho výhodnejších podmienok než v banke. Pokiaľ hľadáte pôžičky bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, pre nezamestnaných dôchodcov, ženy na materskej či pre študentov, pomôžu vám jedine nebankové spoločnosti. V bankách by ste s takými kritériami zbytočne mrhali svojim časom. Ak sa nechcete nechať nachytať nevýhodnými ponukami, odporúčame vám vopred informovať sa o podmienkach produktu. Sťažovať sa po tom, je už neskoro.

V ponuke sú aj bezplatné online porovnanie

Výhodou stránky, s ktorej máme pozitívne skúsenosti je, že vám vďaka online porovnaniu a kalkulačke vypočíta jednotlivé pôžičky. Okamžite môžete vidieť výšku úroku, dobu splatnosti, preplatenú sumu či iné veľmi dôležité údaje. Tieto výpočty sú užitočné hlavne pri dlhodobých produktoch, ktoré väčšinou prekračujú sumu 15 000 eur. Rozdiely v splátkach jednotlivých poskytovateľov finančnej pomoci môžu činiť až desaťtisíce eur. V horšom prípade si touto pomocou vôbec neprilepšíte, ale ešte prihoršíte. Preto, ak je pre vás dôležité každé euro, odporúčame vám využiť bezplatné a nezáväzné porovnanie pôžičky pomocou kalkulačky online.

Pokiaľ potrebujete nižšie sumy od 20 do 5 000 eur, v nich veľmi rozdiely nie sú. Poskytovateľov je pomerne dosť a náročnosť na ich získanie závisí od typov spoločností. Konkrétne produkty si zmienime nižšie. Pri týchto sumách sa väčšinou online porovnanie pôžičky robí iným spôsobom. Taktiež nezáväzným a bezplatným, a síce, treba vypísať priamo multižiadosť. Tá na základe toho, čo ste zadali, rozpošle žiadosti do viacerých spoločností. Tie vás následne kontaktujú a povedia vám ich ponuky. Z nich si môžete zvoliť takú, ktorá vám najviac vyhovuje. Naopak, ak sa vám žiadne pôžičky z ponúkaných páčiť nebudú, nemusíte si vybrať žiadnu.

Čo vlastne žiadať?

Keďže sa celý čas v texte venujeme požičiavaniu peňazí, nebudeme odbočovať. Otázka tohto odseku naznačuje, že v tejto časti vám priblížime produkty, o ktoré môžete žiadať ako aj ich kritériá. Rozdielnosť bude hlavne v rýchlosti vybavenia, dodania, vo výške žiadanej sumy, dobe splatenia, ale aj v type spoločnosti, ktorá ich poskytuje.

Nebankové pôžičky ihneď

Finančná pomoc tohto typu je veľmi rozšírená, pretože financie vie žiadateľom poskytnúť už do 10 minút od schválenia maximálne do 24 hodín od požiadania. Ide však o nebankové produkty, ktoré sprostredkujú maximálne 500 eur. Splatnosť takejto, ale aj nižšej sumy, je maximálne 30 dní, s možnosťou predlženia za poplatok. Nebankové pôžičky ihneď sú žiadané hlavne preto, že ich môžete získať bez registra, bez dokladovania príjmu či bez ručenia. Z kategórie žiadateľov nie sú vylúčení ani nezamestnaní dôchodcovia, ženy na materskej alebo študenti. Úroková sadzba tohto produktu sa pohybuje okolo 30%. Niekedy je možné si požičať bezúročne, hlavne ak žiadate o finančnú pomoc po prvýkrát.

Rýchle pôžičky

Pre tých, ktorí potrebujú o čosi vyššie sumy, ale počítajú s tým, že to bude s náročnejšími kritériami, je tu tento typ produktu. Poskytujú ho už aj banky, ktoré vám vedia do 7 dní poskytnúť aj 5 000 eur. Splatnosť takejto sumy môže byť aj niekoľko rokov, to isté platí aj pre nebankovky. Nemožno ale očakávať nižší úrok ako v predchádzajúcom prípade. Pohybovať sa môže okolo 23%.

Dlhodobé pôžičky

Múdre finančné rozhodnutieHlavne pre mladých a podnikateľov sú tu finančné pomoci, ktoré vedia poskytnúť oveľa viac prostriedkov, a tým sú hypotéky alebo spotrebné úvery. Požičať si môžete aj niekoľko desiatok prípadne stoviek tisíc eur. Všetko ale treba poriadne dokladovať. Ak hľadáte pôžičky tohto typu bez dokladovania príjmu, bez registra, či bez založenia nehnuteľnosti, pravdepodobne nepochodíte. Určite nie v bankách. Ich splatnosť je maximálne 30 rokov a vybavovanie sa pohybuje okolo 2 týždňov. Úroky bývajú nižšie, no práve tento typ produktu vynáša jednotlivým spoločnostiam najviac. Po prepočte zistíte, že preplatiť môžete aj desaťtisíce eur. Aby ste zistili tie najvýhodnejšie a najlepšie ponuky pôžičky, odporúčame vám online kalkulačku, o ktorej sme sa už zmienili vyššie.

Pri žiadaní o veľké sumy si dajte pozor na údaj RPMN, ktorý sa tvári nevinne, ale je dôležitejší ako úrok. Vyjadruje vaše reálne ročné preplatky na danom produkte. Toto číslo býva preto vyššie ako úrok. Ako sme povedali, dôležité je hlavne pri dlhodobých produktoch.

Ako požiadať?

O jednotlivé typy produktov môžete žiadať rôznymi spôsobmi. Nebankové pôžičky môžete získať online, cez sms alebo telefonicky, bankové zas najlepšie osobne alebo online. Ako ste si mohli všimnúť, nebankové neumožňujú osobné požiadanie, pretože svoje kamenné pobočky veľmi nemajú (okrem Quatro). Nezabudnite, že najlepšie a najvýhodnejšie ponuky získate vďaka porovnaniu z online kalkulačky, o ktorej sme sa zmienili vyššie. Pôžičky sú detailnejšie spracované aj v tomto príspevku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *