Najlacnejšie PZP je online

povinné zmluvné poistenieV tomto príspevku vás prevedieme súčasnými ponukami povinného zmluvného poistenia. Samozrejme, nebudeme rozoberať každú a jednu ponuku zvlášť, pretože na slovenskom trhu je pomerne dosť poisťovní. Sústrediť sa budeme hlavne na tie ponuky, ktoré sú výnimočné a spomedzi ostatných niečím vynikajú. Povedať, že toto je pre vás to najlacnejšie PZP online je veľmi relatívne, pretože každý od tohto produktu očakáva niečo iné. Pre jedného je najlepšie to, čo je najlacnejšie, pre druhého zas to, čo v sebe zahŕňa najviac poistných rizík. Práve poistné riziká bývajú v tomto produkte bodom úrazu. Prečo? Dozviete sa v texte.

V skratke o jeho princípe

Keďže ide o príspevok informačného charakteru, je vhodné povinné zmluvné poistenie aspoň v rýchlosti predstaviť. Ide o zákonom stanovenú povinnosť, ktorá sa týka ako motorových, tak aj nemotorových vozidiel. Dbať na jej uzatvorenie musia ich majitelia, ináč im hrozí vysoká pokuta, o ktorej sa zmienime nižšie. Toto zabezpečenie v základnom krytí chráni nie vozidlo, na ktoré je uzatvorené, ale vozidlá a osoby v ňom, ktorým by dané vozidlo spôsobilo škody rôzneho charakteru. Je najlepšia voľba aj preto, že ak spôsobíte dopravnú nehodu alebo škodovú udalosť nechtiac, poisťovňa vie tieto škody plne pokryť. Škody, ktoré sa pri takýchto udalostiach uskutočnia sú väčšinou vyššieho rozsahu než je cena ročného poistného. Bez neho by ste všetky škody, ktoré spôsobíte iným, museli platiť z vlastného. Pre istotu si pozrite cenník zákonnej poistky na auto, nájdete ho na Uzavripzp.

Môže kryť aj vaše škody

Napriek tomu, že väčšina poisťovateľov ponúka len základné povinné zmluvné poistenie, ktoré kryje len tie škody, ktoré spôsobíte iným, sú na trhu aj také poisťovne, ktoré chránia aj vás. Samozrejme, ochrániť seba a vaše vozidlo môžete pomocou jeho havarijného zabezpečenia alebo pripoistenia havarijných rizík k základnému produktu.

Poisťovne Generali, Komunálna poisťovňa a Kooperativa vám havarijné riziká ponúkajú už v rámci PZP online, ktoré sa tým pádom stáva tým najlacnejším na trhu. O aké napríklad ide? Úraz vodiča a posádky, výtlk, stret so zverou, živel atď. Niekde si môžete navoliť sami, čo chcete (Generali), inde máte už v balíčku fixne zakomponované konkrétne havarijné riziká.

V konečnom dôsledku nemusí vyjsť poistenie so zakomponovaným havarijným rizikom najlacnejšie, no určite bude najvýhodnejšie a tým pádom aj najlepšie. Uzatvorenie havarijných rizík zvlášť by výslednú cenu poistného zvýšilo oveľa viac. Preto možno sa vám viac oplatí priplatiť nejaké to euro za produkt, ktorý kryje aj vás a vďaka ktorému si už nemusíte zaobstarať iné zabezpečenie. Všetko ale závisí od vašich požiadaviek a preferencií.

Zistite si to najlacnejšie PZP pre vás hneď online

Pracujúci ľudia v poisťovniNajlacnejšiu poistku na auto uzatvoríte cez Uzavripzp, ktoré poskytuje online porovnanie cien poisťovní. Po zadaní technických údajov do kalkulačky o poisťovanom vozidle a niektorých údajov o jeho majiteľovi sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazia všetky vaše možnosti. Zisťovanie ponúk cez internet nielenže šetrí váš čas, ale aj kopec peňazí.

Každý, kto sa už snažil nájsť najlacnejšie PZP osobne vie, že je to časovo veľmi náročné a psychicky vyčerpávajúce. Vďaka internetu si však vaše ponuky a to najlacnejšie z nich viete nájsť do 10-15 minút a jednoducho a rýchlo aj o nejakú z nich požiadate. Ak už máte poistenie inde, tak jednoducho zmeňte svoju poisťovňu.

Porovnanie online má aj iné výhody. Financie tvoria u väčšiny ľudí podstatnú časť pri rozhodovaní o tom, pre aký produkt sa rozhodnú. Ak si už aj z domu viete zistiť, že auto si môžete zabezpečiť aj o 300 eur lacnejšie, než vám núka iná poisťovňa, je to veľmi potešujúca správa. Niekedy zohráva dôležitú úlohu už aj jedno euro, preto si dôležitú úlohu online porovnania PZP plne uvedomujeme.

Z výsledkov môžete aj hneď o niektorú ponuku požiadať. Po kliknutí na ňu vypíšete niektoré údaje a na mail vám bude spätne poslaná dočasná zelená karta a iné dokumenty. Po zaplatení platby poistného vám poisťovňa zašle originál zelenú kartu, ktorá slúži ako dôkaz toho, že poistenie ste si uzatvorili. Táto karta nie je platná len na našom území, ale aj v zahraničí.

Pokutovanie

Ak je pre vás tá najlepšia zákonná poistka zároveň aj tá najlacnejšia na trhu, vždy je lepšia ako žiadna. Neuzatvorenie tohto produktu vás môže dostať do finančných ťažkostí. Bežná policajná kontrola vás môže kvôli nepreukázaniu sa platnou zelenou kartou pokutovať až do 300 eur, Obvodný úrad až do 3 330 eur. Ten vám môže pokutu zaslať aj 3 roky po tom, čo ste reálne bez tohto zabezpečenia jazdili. Aj v zahraničí je podstatná zelená karta. Sankcie tam bývajú o čosi vyššie, v pohode môžu prekročiť až tisíce eur, prípadne zhabanie celého vozidla.

Ak ste skúsený vodič, pravdepodobne viete, že PZP sa vzťahuje na skoro všetky motorové a nemotorové vozidlá. Možno sa pri tom riadiť heslom, že všetko, čo potrebuje technicky preukaz a svojou prevádzkou môže spôsobiť škody na majetku alebo na zdraví, toto zabezpečenie potrebuje. Preto ho za žiadnu cenu nepodceňujte. A ak si nie ste istý niektorým prostriedkom, môžete si to overiť v zákone o PZP.

Veríme, že už teraz viete, kde je najlacnejšie povinné zmluvné poistenie dostupné online a viac informácií o nej vám poskytne  aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *