Najvýhodnejšie zákonné poistenie na trhu

Kolízia dvoch áutPri hľadaní rôznych produktov sa väčšina klientov riadi tým, aby bol produkt cenovo prístupný, ale aj kvalitný. Len veľmi málo ľudí na cenu nemusí prihliadať. Pre nás ostatných je venovaný tento článok. Povieme vám ako čo najlepšie a najrýchlejšie skĺbiť tieto dva faktory, aby ste mohli získať čo najlacnejšie a zároveň najvýhodnejšie zákonné poistenie. Už jeho samotný názov udáva, že je povinné, keďže ho stanovuje zákon a preto nie je vhodné, aby ste ho podceňovali. V čom vám vlastne môže toto zabezpečenie pomôcť, vám hneď vysvetlíme.

Na čo toto zabezpečenie slúži?

Najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie slúži na ochranu vami spôsobených škôd. To znamená, že ak niekomu vašim poisteným vozidlom spôsobíte ujmu na zdraví alebo na majetku (inom vozidle), tak poisťovňa môže preplatiť všetky tieto škody. Musia však byť splnené dve podmienky. Poškodený musí mať platné zabezpečenie vozidla a škody nesmú byť spôsobené úmyselne. Všetko je možné zistiť, keďže po udalosti všetky poškodené prostriedky obhliada odborný pracovník  poisťovne vinníka. Preto do rozsahu škôd netreba zasahovať ani sa ich snažiť svojpomocne opraviť. To by mohlo mať za následok nedostatočne alebo žiadne odškodnenie.

Ako ste sa vám teda snažili naznačiť, už aj to najlacnejšie a najvýhodnejšie zákonné poistenie vás uchráni od toho, aby ste platili za škody, ktoré spôsobíte. Poisťovňa preberá finančnú zodpovednosť za vás. Dôležité je však na mieste škodovej udalosti všetko spísať do zápisnice, ktorú ste dostali k poistnej zmluve a najlepšie aj odfotografovať. Ináč poškodený nemôže byť odškodnený pomocou vášho zákonného poistenia a postarať o to sa budete musieť vy z vlastných prostriedkov. Pri závažnejšej dopravnej nehode udalosť značia policajti.

Najlepšie možnosti online

Odrazené z kufraUž v úvode príspevku sme vám sľúbili, že vám prezradíme, kde nájsť to najlepšie pre vás. Najvýhodnejšie zákonné poistenie si zistíte rýchlo a bezplatne pomocou online porovnania. Žiadne osobné návštevy pobočiek, ktoré vás pripravia aj o hodiny času. Vďaka tomuto spôsobu zistíte všetky vaše výhodné ponuky do 15 minút. Vašou úlohou bude vypísať jeden formulár, ku ktorému sa dostanete, ak si kliknete na výraz označený v úvode. Ten požaduje technické údaje o poisťovanom vozidle a neosobné údaje o jeho majiteľovi. Všetky parametre môžu výslednú cenu najvýhodnejšieho zákonného poistenia ovplyvniť. Preto je nutné, aby ste všetko vypísali správne, pretože v prípade uzatvorenia zmluvy so zlými údajmi, bude táto zmluva neplatná.

Po tom, čo vo formulári na zistenie toho najvýhodnejšieho zákonného poistenia všetko vypíšete, odošlite ho. Do niekoľkých sekúnd už môžete pozorovať výsledky rôznych poskytovateľov. Či už chcete Allianz, Axu, Kooperativu, Komunálna poisťovňu, UNIQU či inú poisťovaciu spoločnosť, v porovnaní si nájdete len tie najlepšie. Dokonca, mnoho poisťovní poskytuje zľavnenú cenu, ak si zákonné poistenie uzatvoríte online. Takže máte záruku toho najlepšieho, najvýhodnejšieho a najlacnejšieho na trhu. Vďaka porovnaniu uvidíte presne, ako výrazne sa môžu jednotlivé ponuky líšiť. Skutočne môže ísť až o stovky eur.

Stránka, na ktorú vás smerujeme neslúži len na porovnanie a zistenie toho najvýhodnejšieho zákonného poistenia online. Priamo vo výsledkoch môžete aj o nejakú ponuku požiadať. Jedným klikom na ňu si otvoríte žiadosť, do ktorej vypíšete vaše osobnejšie údaje ako domáca a mailová adresa. Na mail vám príde návrh a podmienky poistnej zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj 30-dňová dočasná biela karta. Poistné zaplaťte čím skôr, aby vám poisťovňa mohla zaslať originál bielej a zelenej karty. Za jazdu bez nich môžete byť vysoko pokutovaný.

Rôzne ponuky

Výhodou existencie mnohých poisťovacích spoločností je to, že si môžete vyberať. Ako sme už naznačili, rozdiely v cenách sú samozrejmé. No tie môžu byť ovplyvnené aj poistným krytím. Pritom všetkom nemusí platiť, že najdrahšia ponuka bude v sebe zahŕňať najviac udalostí. Základ zákonného poistenia sme si už uviedli, a síce, že kryje hlavne tých, ktorých poškodíte, teda nie vás.

Poisťovacie spoločnosti Generali, Kooperativa a Komunálna poisťovňa tento základ rozširujú o niektoré havarijné riziká. Pričom niekde si ich môžete navoliť, inde sú už fixne stanovené. Napr. v rámci zákonného poistenia môže byť chránený aj vodič a jeho posádka, vozidlo pred živelnou udalosťou, stretom so zverou atď. Je možné, že tieto ponuky nebudú najlacnejšie, no budú najvýhodnejšie, ak si ich porovnáte s ostatnými prípadne s cenami samotných havarijných rizík.

Čo všetky poisťovne spája, je výška minimálneho poistného krytia, ktorú im určuje zákon. Ten teda nie je prísny len na vás, ale aj na samotné inštitúcie. Každá poisťovňa musí byť schopná zo zákonného poistenia pokryť materiálnu stratu, ktorú by ste mohli spôsobiť až do výšky 1 milióna eur. Čo sa týka zdravotných škôd, ktoré by ste mohli spôsobiť, tie musí garantovať až do 5 miliónov eur. Sú aj také ponuky, ktoré tieto hodnoty navyšujú. Cena poistného však môže byť o niečo vyššia.

Pokutujú nielen policajti

Pokuty za neplatnú bielu a zelenú kartu, ktoré slúžia ako dôkaz existencie zákonného poistenia vo vozidle, sú vysokého rázu. Na Slovensku vás môžu policajné zložky pokutovať až v stovkách eur, no v zahraničí to môže byť až tisíce eur, prípade zabavenie celého vozidla. Na našom území máme aj inú inštitúciu, ktorá má širšie právomoci. Môže vás pokutovať aj 2-3 roky, čo ste podnikli jazdu bez platného zákonného poistenia. Ide o Obvodný úrad, ktorý vám môže nadeliť až 3 330 eurovú pokutu. Pekne si zaplatíte aj vtedy, ak by ste bez tohto zabezpečenia spôsobili dopravnú nehodu. Všetky trovy by boli na vás.

Poistíte si všetky vozidlá, ktoré vlastníte

Ako možno viete, osobné auto nie je jediný typ vozidla, na ktoré sa zákonné poistenie vzťahuje. Týka sa všetkých motorových a nemotorových vozidiel, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. Tie môžu byť zároveň aj príčinou vzniku škodovej udalosti alebo dopravnej nehody a preto je dobré byť voči týmto udalostiam poistený. Pravidlom nie je dokonca ani to, že daný prostriedok sa musí vyskytovať hlavne na cestnej komunikácii. To platí napr. pre rôzne pracovné a poľnohospodárske stroje, vysokozdvižné vozíky atď. Preto si skutočne poistíte všetko, čo sa dá, aby ste sa nedostali do situácie, kedy by ste neuzatvorenú zmluvu ľutovali.

Veríme, že náš príspevok vám pomohol odhaliť spôsob, ako získať čo najlepšiu trhovú ponuku. Nie je však jediný, ktorý sa tomu venuje. Najvýhodnejšie zákonné poistenie skúma napríklad aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *